MATĚJKOVÁ STŘÍBRNÁ NA MČR VETERÁNŮ, PANOCHA ČTVRTÝ

MATĚJKOVÁ STŘÍBRNÁ NA MČR VETERÁNŮ, PANOCHA ČTVRTÝ

MATĚJKOVÁ STŘÍBRNÁ NA MČR VETERÁNŮ, PANOCHA ČTVRTÝ

Diskařka Jana Matějková získala stříbro na zimním Mistrovství ČR veteránů, které se konalo v Praze ve Stromovce. Za hod dlouhý 19,87 metru brala druhé místo, když prohrála pouze s Hanou Kárníkovou, maminkou české reprezentantky ve vrhu koulí. Ve stejné disciplíně chybělo Matějkové k další medaili několik centimetrů, když nakonec skončila čtvrtá.

Celkem se českého šampionátu zúčastnilo přes 200 atletů, mezi nimi také pět zástupců našeho klubu. Blízko k medaili měl také Václav Panocha, když byl celkově čtvrtý v hodu kladivem. Hodem dlouhým 29,05 metru mu chybělo na medaili padesát centimetrů.

Do desítky se vešel ještě Bohumil Hovorka ve skoku dalekém, když za skok 4,44 metru získal páté místo. Devátý byl Milan Pivoňka v chůzi na tři kilometry. Mistrovství se zúčastnil také Milan Kalina, když byl nejlépe 23. v hodu diskem.

MISTROVSTVÍ ČR VETERÁNŮ

Na domácím šampionátu veteránů (od 35 let) se uděluje pouze jedna sada medailí společná pro všechny věkové kategorie. Konečné pořadí se určuje po přepočítání výkonu podle věkových koeficientů. V mezinárodních závodech se udělují medaile v každé věkové kategorii po pěti letech.

FOTO1: Václav Panocha s Gejzou Valentem, bronzovým z mistrovství světa 1983 v hodu diskem

FOTO2 autor Hoffmann: GP Ústí 2015 Panocha, Kulhavá (účastnice OH 1960 z Ústí nad Labem), Matějková