MČR ŽACTVA: SENZAČNÍ ŠTAFETA A BĚLOUBKOVÁ TĚSNĚ ZA MEDAILÍ

MČR ŽACTVA: SENZAČNÍ ŠTAFETA A BĚLOUBKOVÁ TĚSNĚ ZA MEDAILÍ

MČR ŽACTVA: SENZAČNÍ ŠTAFETA A BĚLOUBKOVÁ TĚSNĚ ZA MEDAILÍ

I když naši atleti skončili na mistrovství České republiky žactva těsně za medailovými pozicemi, byl to pro náš klub jeden z nejlepších šampionátů. naši atleti nastoupili v Praze k deseti startům a šestkrát se umístili do desátého místa. Karolína Běloubková vybojovala dvě finále. V běhu na šedesát metrů nejprve v rozběhu vylepšila klubový rekord na 7,9 vteřiny, ve finále pak doběhla pátá za 7,91 vteřiny. Na stopadesátce pak doběhla ve finále z první dráhy šestá za 19,10 vteřiny.

Blízko senzace byli hoši ve štafetě na 4 x 200 metrů ve složení Štolfa, Ebert, Koszegi a Helebrant. Po skvělém výkonu vylepšil o tři vteřiny krajský rekord a skončili čtvrtí pouhých šestnáct setin za bronzovou příčkou. Také děvčata vylepšila krajský rekord v sestavě Běloubková, Brabcová, Šišovská a Nemejtová. V konkurenci čtyřiceti štafet jim to stačilo na deváté místo.

Veronika Brabcová skončila těsně za branami finále v běhu na osm set metrů, když byla v rozbězích devátá. Ondřej Helebrant si vylepšil osobní rekord na stopadesátku. Časem 17,85 vteřiny zaostal čtyři setiny za klubovým rekordem Kevina Milera a bral desáté místo. Na šedesátce mu bohužel nevyšel start a skončil dvanáctý. Matyas Koszegi bral třinácté místo na 60 metrů překážek, Adéla Nemejtová doběhla šestnáctá na stopadesátce v letošním nejlepším čase 19,55 vteřiny. První individuální start na MČR prožil František Štolfa a na šedesátce byl na 21. místě za 7,63 vteřiny.

REPORTÁŽ NA WEBU ATLETIKAUK.CZ