SENZAČNÍ ÚSPĚCH. SAMUEL CAMARA STŘÍBRNÝ NA MČR DO 22 LET

Samuel Camara skvěle načasoval formu na mistrovství ČR mužů a žen do 22 let. Na stadionu v Plzni se postupně zlepšoval, poprvé v kariéře přehodil šedesát metrů a posledním šestým pokusem si vylepšil osobní rekord o čtyři a půl metru na 63,09 metru. O osm centimetrů přehodil kolínského Buryana a za juniorským mistrem světa Janem Doležálkem z Pardubic zaostal o dva metry.Tímto výkonem se posunul na třetí místo krajské historie před legendárního Oldřicha Engela a na šesté místo letošních českých tabulek mužů. V evropských tabulkách se poprvé dostal mezi elitní kladiváře do 22 let na 57. místo. V této kategorii navíc zůstává ještě pro příští sezónu.

Veronika Brabcová běžela 400 metrů a v chladném počasí doběhla třetí v rozběhu za 57,53 vteřiny. Za svým osobním rekordem zaostala o půl vteřiny a skončila dvě příčky za finále na desátém místě. Karolína Běloubková byla v rozběhu na 200 metrů také třetí a v silném protivětru -1,7 vteřiny proběhla cílem za 26,08 vteřiny. Celkově skončila na třináctém místě. Společně s Adélou Nemejtovou a Simonou Plosovou pak děvčata běžela štafetu 4 x 400 metrů. Časem 3:57,61 zaostala jen čtyři desetiny za vlastním krajským rekordem dorostenek z letošního MČR v Kladně a obsadila osmou příčku.