ŠČERBA PROHÁNÍ V SEDMNÁCTI NEJLEPŠÍ ČESKÉ TYČKAŘE

ŠČERBA PROHÁNÍ V SEDMNÁCTI NEJLEPŠÍ ČESKÉ TYČKAŘE

ŠČERBA PROHÁNÍ V SEDMNÁCTI NEJLEPŠÍ ČESKÉ TYČKAŘE

 Letošní halovou jedničkou našeho klubu je trochu překvapivě sedmnáctiletý gymnazista Matěj Ščerba. Na mistrovství ČR mužů a žen skočil o tyči 4,80 metru a získal páté místo, což je nejlepší umístění našeho klubu v historii. Ke stříbru z juniorského mistrovství tak přidal další velký úspěch.

NEJLEPŠÍ UMÍSTĚNÍ AC ÚSTÍ NA HALOVÉM MČR mužů a žen

5. místo 2016 Matěj Ščerba skok o tyči

6. místo 2009 Miroslav Vachuta vrh koulí

7. místo 2007 Miroslav Vachuta vrh koulí

8. místo 2008 Miroslav Vachuta vrh koulí

8. místo 2013 Miroslav Vachuta vrh koulí

8. místo 2015 Miroslav Vachuta vrh koulí

8. místo 2014 Jiří Svítek 3000 metrů

 Svěřenec trenérů Pavla Berana a Simony Gunarové zaostal za svým letošním maximem deset centimetrů a na bronzovou medaili mu v Ostravě chybělo ještě o deset centimetrů více. Zvítězil Jan Kudlička před Michalem Balnerem. Oba by neměli chybět na halovém mistrovství světa v americkém Portlandu.

 „V Ostravě se mi závodilo skvěle, mnohem lépe než na juniorském šampionátu. Nová hala je krásná a bylo dobré, že jsme byli blízko k divákům, kteří skvěle fandili. Všechny výšky jsem skočil na první pokus, takže jsem byl v klidu. Ale na medaili jsem nemyslel, nečekal jsem, že bude tak nízko. Docela mě to překvapilo,“ vyprávěl po soutěži ústecký tyčkař.

 Matěj teprve začíná v juniorské kategorii a tak může směle myslet na premiéru v reprezentačním dresu. Již v letní sezóně by se mohl poprvé dočkat.

NEJBLIŽŠÍ REPREZENTAČNÍ AKCE

červenec 2016 Mezistátní utkání juniorů Maďarsko (startují dva nejlepší junioři ČR)

červenec 2016 Mistrovství světa juniorů Polsko (limit A 5,18 m limit B 5,10 m)

červenec 2017 Mistrovství Evropy juniorů Itálie (limit ?)

EVROPSKÉ TABULKY JUNIORŮ 2016

  1. Adam Hague VELKÁ BRITÁNIE 5,53 m
  2. Emmanouíl Karális ŘECKO 5,53 m

…………………………………………………………………………………

10. místo Koen van der Wijst NIZOZEMÍ 5,12 m

20. místo Dan Bárta ČESKO 5,00 m

34. místo Matěj Ščerba AC Ústí nad Labem 4,90 m

ova201610

ova201611