MČR BRNO: ŠČERBA ZNOVU SKVĚLÝ, BENDA ÚTOČIL NA DESÍTKU

MČR BRNO: ŠČERBA ZNOVU SKVĚLÝ, BENDA ÚTOČIL NA DESÍTKU

MČR BRNO: ŠČERBA ZNOVU SKVĚLÝ, BENDA ÚTOČIL NA DESÍTKU

Tři atleti našeho klubu se předvedli v elitní společnosti při mistrovství České republiky mužů a žen. Tyčkař Matěj Ščerba prožil soutěž jako na houpačce. Několikrát musel opravovat a na výšce 5,21 metru se zachránil až třetím pokusem. Nakonec si vylepšil sezónní maximum výkonem 5,36 metru a radoval se ze stříbrné medaile. V soutěži byl lepší pouze Jan Kudlička, který získal již jedenáctý mistrovský titul.

Výborně si vedl i sprinter Pavel Benda. V rozběhu na sto metrů doběhl šestý v letošním nejlepším výkonu 10,76 vteřiny a v celkovém pořadí obsadil pěknou jedenáctou příčku. Jeho výkon ale do tabulek nepůjde, když byl podpořen větrem o síle + 2,2 metru za vteřinu. Na dvoustovce pak doběhl celkově čtrnáctý v čase 22,42 vteřiny. Tentokrát se silným větrem proti.

Skvělou sezónu zažívá kladivář Samuel Camara. Po čtvrtém místě na juniorském šampionátu se poprvé v kariéře kvalifikoval na šampionát dospělých. Závod se mu ale nevydařil, když nezapsal ani jeden zdařený pokus a skončil bez výkonu. Dva přešlapy a hod do ochranné sítě znamenaly konec nadějí.

Dařilo se i hostujícím závodníkům z našeho ligového družstva. Roman Budil se radoval z bronzové medaile na trati pět kilometrů. Ondřej Chour doběhl šestý na patnáctistovce.

Autor fotografie Eduard Erben