MEDAILE BYLA BLÍZKO. CAMARA A ŠČERBA ČTVRTÍ NA MČR V HODONÍNĚ

Rekordních deset atletů našeho klubu se kvalifikovalo na letošní mistrovství ČR mužů a žen v Hodoníně. Samuel Camara skončil čtvrtý v hodu kladivem v sezónním maximu 60,97 metru. V soutěži, kde selhali dva velcí favorité a soutěž musela být přerušena z technických důvodů téměř na hodinu, mu na medaili scházel jen metr. Matěj Ščerba vstupoval do soutěže tyčkařů z pozice české jedničky, ale závod mu nevyšel a skončil tentokrát za výkon 5,00 metru bez medaile. Na výšce 5,15 metru se nemohl dostat do tempa a nevyšel mu ani výběr tyčí. Po čtyřech medailových letech tak končí bez cenného kovu.

Čerstvá dorostenecká mistryně ČR Natálka Fišerová byla v premiéře mezi dospělými devátá v hodu diskem kvalitním hodem 41,02 metru. Simona Plosová po medailovém úspěchu v kategorii juniorek zvládla první závod z 11 m prkna v trojskoku, znovu překonala dvanáct metrů a výkonem 12,04 skončila na 11. místě.

Kateřina Šmilauerová chtěla mezi finálovou osmičku na trati 400 metrů, v rozbězích ale byla první nepostupující a skončila devátá. Vratislav Bejček vrhl koulí nejlépe 15,23 metru a skončil na 11. místě. Karolína Běloubková bojovala ve sprintech na 100 m (13. místo za 12,41) a 200 m (15. místo za 25,37), Veronika Brabcová na 400 metrů (18. místo za 58,10), Adéla Nemejtová na 100 m (14. za 12,74 w) 200 m (20.. za 26,36). Vladislav Lunhul se postavil do rozběhu na sto metrů vedle českého rekordmana Zdeňka Stromšíka a potvrdil letošní vzestup výkonnosti. Celkově skončil na 20. místě v čase 11,18 vteřiny.

Medaile byla opravdu blízko, přesto nás může těšit početná účast našich atletů mezi českou elitou.