BOJ ZAČÍNÁ, O VÍKENDU STARTUJE PRVNÍ LIGA DRUŽSTEV

BOJ ZAČÍNÁ, O VÍKENDU STARTUJE PRVNÍ LIGA DRUŽSTEV

BOJ ZAČÍNÁ, O VÍKENDU STARTUJE PRVNÍ LIGA DRUŽSTEV

 O nadcházejícím víkendu odstartují v České republice soutěže družstev. Muži našeho klubu startují čtvrtým rokem ve druhé nejvyšší soutěži pod názvem první liga. První ze čtyř kol se odehraje na stadionu v Hradci Králové. Na východě Čech se nám v minulosti dařilo, když jsme tam v roce 2013 vydolovali naše bodové maximum (147 bodů) a pěkné čtvrté místo.

 Letos se můžeme těšit na tradiční soupeře z Liberce, Jablonce, Hradce Králové nebo Litomyšle. Mezi největší favority pak budou patřit obhájce vítězství z Nového Města nad Metují, loňský účastník extraligy z Kolína nebo slavná Sparta Praha se dvěma reprezentanty Staškem (finalista MS 2013 ve vrhu koulí) a Kreisingerem (maratón OH Londýn 2012).

 Boduje se tradičním způsobem. V každé disciplíně se udělují body za prvních deset míst. Za první místo je 11 bodů, druhé místo 9 bodů….. až 10. místo za 1 bod. Součet bodů ze všech disciplín určí pořadí družstev. Vítězné družstvo získá 8 bodů, druhé 7….. osmé družstvo 1 bod. V každém kole může nastoupit maximálně 24 závodníků.

 Naše družstvo prošlo významnou obměnou. Kromě tradičních opor nastoupí letos řada nováčků. Nebude chybět dvojice reprezentantů Libanonu Ali a Ahmad Hazerové. Na hostování přichází Josef Adámek z České Lípy (medailista z MČR juniorů v trojskoku), Tomáš Praský (stříbrný na MČR dorostu ve víceboji), David Volke z USK Ústí (5. místo na MČR juniorů ve skoku dalekém) a zkušený vrhač Petr Hlavička z Dukly Praha.

PROPOZICE + ČASOVÝ POŘAD 1. KOLO HRADEC KRÁLOVÉ ZDE

hradec králové

Stadion Sokola Hradec Králové


REKORDY AC ÚSTÍ NAD LABEM V PRVNÍ LIZE

Body družstva: nejvíce 2013 Hradec Králové 147, nejméně 2013 Turnov 111

Nejvíce bodů: Ali Hazer 201 Vachuta 170 Janda 107,5 Burlák 96 Murín 96
Nejvíc bodů v jedné sezóně: Murín 96

Nejvíce vítězných závodů: Murín 8 Ali Hazer 4

Nejvíce umístění do 3. místa: Murín 9  Janda 7 Mužík 7

Nejvíce startů: Vachuta 36 Ali Hazer 35 Janda 24 Burlák 21

Body cizinců v našich barvách: Ali Hazer 201 Ahmad Hazer 74 Raabe 39 Sarralde 6 Shtanov 4

OLYMPUS DIGITAL CAMERA